Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Wydawnictwa » Czasopisma naukowe » Farmacja Polska
Farmacja Polska
 
Ważne informacje dla autorów publikujących w Farmacji Polskiej

Informacja o liczbie punktów za publikację w Farmacji Polskiej

Ukazuje się od połowy 1945 roku, w latach 1991-1992 miesięcznik, od 1993 r. - dwutygodnik, od 2009 r. - miesięcznik. Publikuje: artykuły poglądowe, doświadczalne prace naukowe, prace badawcze z zakresu farmacji społecznej i historii farmacji, artykuły o tematyce społeczno-zawodowej i dotyczące specjalizacji farmaceutów, sprawozdania ze zjazdów, sympozjów i konferencji dotyczących nauk farmaceutycznych, informacje o pracach Prezydium Zarządu Głównego PTFarm.
"Farmacja Polska" publikowała zawsze materiały omawiające osiągnięcia nauk farmaceutycznych i mogące służyć celom szkoleniowym, czyniła to jednak w sposób niesystematyczny. Obecnie, aby sprostać nowym potrzebom, począwszy od rocznika 2003, zakres publikowania materiałów dotyczących szkolenia podyplomowego uległ znacznemu poszerzeniu.          
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne uważało zawsze, że jednym z ważnych obowiązków członków zawodu farmaceutycznego jest stała aktualizacja posiadanego przez nich zasobu wiedzy fachowej, a więc konieczność stałego kształcenia podyplomowego. Działalność zawodowa farmaceutów opiera się na fundamencie, jaki stanowią stale rozwijające się nauki farmaceutyczne. Przez cały czas swej kariery zawodowej farmaceuci muszą więc uzupełniać ten zasób wiedzy, jaki wynieśli ze studiów na wydziałach farmaceutycznych.

Postulat dotyczący kształcenia podyplomowego farmaceutów znalazł obecnie potwierdzenie formalne w postanowieniach zawartych w nowym ustawodawstwie farmaceutycznym. Nowa ustawa Prawo farmaceutyczne, w jej obecnej wersji z 2002 r. ustanawia wiele zakresów wymagających dokształcania się przez farmaceutów posiadających już dyplom magistra farmacji:
 • obowiązek podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez farmaceutów pracujących w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych, możliwość uzyskania tytułu specjalisty w odpowiedniej specjalności,
 • konieczność dokształcania się przez inspektorów farmaceutycznych,
 • dokształcanie się przez osoby wykwalifikowane odpowiedzialne w wytwórniach produktów leczniczych.

Postanowienia ustawowe omawiające wymogi kształcenia podyplomowego są ukoronowaniem długoletnich starań zawodu farmaceutycznego i jego organizacji o podkreślenie roli wiedzy dla działalności, jaką wypełniają członkowie naszego zawodu. Postanowienia te stanowią równocześnie poważne wyzwanie dla wszystkich instytucji związanych z kształceniem i dokształcaniem farmaceutów.


Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
 1. Farmacja Polska
 2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
 3. Acta Poloniae Pharmaceutica
 4. Urzędowy Wykaz Produktów
  Leczniczych
 5. Farmakopea Polska
 6. Almanach
 7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis