Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Struktura organizacyjna » Ogólnopolskie Sekcje Naukowe i Zespoły Sekcji » Zespół Sekcji Studenckich » Struktura organizacyjna » Lokalne sekcje Młodej Farmacji » Młoda Farmacja - Gdańsk » Działalność
Działalność
W tej chwili wokół MF Gdańsk skupieni są studenci I, III, IV i V roku farmacji. Sekcja prowadzi wielokierunkową działalność ogólnopolską i międzynarodową.

Zrealizowane projekty lokalne:
 • organizacja 4 edycji Konkursu Prac Magisterskich,
 • organizacja cyklu spotkań dla IV roku nt. prac magisterskich,
 • organizacja 2 sympozjów „Kariera farmaceuty” dla studentów farmacji,
 • organizacja praktyk wakacyjnych w ramach programu IPSF SEP.
 
Rok 2006 można nazwać przełomowym dla działalności Naszej Sekcji. Po raz pierwszy przygotowaliśmy Sympozjum na temat możliwości kariery farmaceuty dla studentów naszego wydziału. Zaproszeni goście przybliżyli uczestnikom możliwości, jakie stoją przed nimi w przemyśle farmaceutycznym. Podczas przerwy studenci mieli okazję nie tylko skorzystać z hojności cateringu, ale przede wszystkim porozmawiać z przedstawicielami firm Filofarm, PGF, Polpharma, US Pharmacia. Podczas Sympozjum gościliśmy także studentów farmacji z ośrodków akademickich w Bydgoszczy i Lublinie.
 
Projekty ogólnopolskie:
 • udział w Sympozjum Lubelskiego Towarzystwa Studentów Farmacji,
 • uczestnictwo w Dniu Polskiej Farmacji w Warszawie w maju 2006roku,
 • współpraca z miesięcznikiem dla aptekarzy „Manager Apteki”,
 • udział w Ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich w Poznaniu,
 • udział w I Ogólnopolski Obozie MF w Zakopanem,
 • udział w I Ogólnopolskim Kongresie Naukowym Młoda Farmacja Warszawa 2006,
 • uczestnictwo w „Weekendzie wrocławskim” i w „Weekendzie poznańskim”.
 
Współpraca międzynarodowa:
 • uczestnictwo w programie IPSF SEP,
 • organizacja wizyty studentów z Charkowa w lipcu 2006 na podstawie umowy międzyuczelnianej.
 
Studenci z Gdańska mają okazje wyjechać na praktykę wakacyjną za granicę, a studenci z innych krajów odwiedzają gdański ośrodek akademicki. Dotychczas gościliśmy studentów z Czech, Egiptu, Hiszpanii, Węgier, Singapuru. Z kolei praktykanci z gdańskiego Wydziału Farmaceutycznego podróżowali do Anglii, Czech, Egiptu, Hiszpanii, Kanady, Portugalii, Szwajcarii.
 
W lipcu 2006 roku gościliśmy w Gdańsku grupę studentów z Narodowego Uniwersytetu Farmaceutycznego w Charkowie – renomowanej ukraińskiej uczelni założonej w 1805 roku, w której obecnie studiuje około 13.500 studentów z 20 krajów.
 
Czas spędzony razem minął bardzo szybko i zaowocował nawiązaniem nowych znajomości, poznaniem namiastki kultury ukraińskiej. Ważkim punktem częstych rozmów była chęć zacieśnienia i kontynuacji wzajemnych kontaktów. Goście z Ukrainy po raz pierwszy byli w podróży zagranicznej, stąd staraliśmy się wypełnić im pobyt jak najatrakcyjniej potrafimy. Naszym sąsiadom pokazaliśmy nie tylko Wydział Farmaceutyczny AMG, zabytki Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale również wybraliśmy się z wizytą do średniowiecznego Zamku Krzyżackiego w Malborku. Niezwykłą atrakcją, dla mieszkających z dala od morza Ukraińców, okazał się także rejs do Gdańska tramwajem wodnym. Wspólnie odwiedziliśmy hurtownię farmaceutyczną PGF oraz firmę kosmetyczną Oceanic, które wywarły na naszych gościach duże wrażenie.
 
Pobyt studentów z Ukrainy w Gdańsku umożliwiła obustronna umowa między Wydziałem Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Gdańsku i Narodowym Uniwersytetem Farmaceutycznym w Charkowie. Możliwość obcowania z innym językiem, kulturą oraz poszerzenie wiedzy na temat samej Ukrainy i warunki pracy w zawodzie farmaceuty w tym kraju były dla nas cennym doświadczeniem. Studenci z MF z niecierpliwością czekają na rewizytę na Ukrainę.

Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
 1. Farmacja Polska
 2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
 3. Acta Poloniae Pharmaceutica
 4. Urzędowy Wykaz Produktów
  Leczniczych
 5. Farmakopea Polska
 6. Almanach
 7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis