Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Aktualności » Aktualność
Aktualność
dodano: 2011-04-14
II Konferencja "Prowadzenie opieki farmaceutycznej"
W dniach 26-27 maja w Hucisku koło Zawiercia odbędzie się II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Prowadzenie opieki farmaceutycznej".

 

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń praktyków prowadzących opiekę farmaceutyczną oraz farmaceutów zdecydowanych na jej wdrożenie jako usługi farmaceutycznej. Część warsztatowa obejmuje dyskusje rzeczywistych przypadków i problemów napotykanych w trakcie pracy z pacjentem w ramach opieki farmaceutycznej. Czynni uczestnicy warsztatów będą nagradzani punktami edukacyjnymi w ramach szkolenia ciągłego farmaceutów (szkolenie zakończone testem - 10 pkt.) oraz 4 punktami za udział w konferencji. 

Do udziału w Konferencji zapraszamy osoby, które uczestniczą w realizowanym przez Pracownię Farmakoepidemiologii i Farmakoekonomiki projekcie Opieka Farmaceutyczna w nadciśnieniu tętniczym i cukrzycy-FONTiC oraz wszystkich aptekarzy, którzy prowadzą opiekę farmaceutyczną w swoich aptekach lub planują jej wprowadzenie w najbliższym czasie.
 
Informacje dotyczące konferencji można znaleźć na stronie http://www.opiekafarmaceutyczna.com.pl/
 
 
Program II Konferencji Naukowo-Szkoleniowej
„Prowadzenie opieki farmaceutycznej”
 
Czwartek 26 maja 2011
9.00 - 11.30 Rejestracja uczestników
10.00 - 11.00 Dodatkowe szkolenie Monitorowanie i zasady pomiaru ciśnienia tętniczego krwi w aptece
11.30 - 12.30 Sesja plenarna
12.30 - 13.30 Obiad
13.30 - 15.45 Warsztaty
15.45 - 16.15 Przerwa
16.15 - 17.45 Warsztaty
18.00 - 19.00 Dodatkowe szkolenie Monitorowanie i zasady pomiaru ciśnienia tętniczego krwi w aptece
19.00 Kolacja
 
Piątek 27 maja 2011
9.00 - 10.00 Sesja plenarna
10.00 - 10.30 Przerwa
10.30 - 12.45 Warsztaty
12.45 - 13.45 Obiad
13.45 - 15.15 Warsztaty
15.15 - 15.45 Przerwa
15.45 - 17.00 Sesja plenarna i zakończenie konferencji
 
Warsztaty
Podczas konferencji równolegle prowadzone będą zajęcia w ramach 4 grup warsztatowych. Czynni uczestnicy warsztatów będą nagradzani punktami edukacyjnymi w ramach szkolenia ciągłego farmaceutów. Każdy uczestnik Konferencji może wziąć udział tylko w jednym warsztacie. Warsztaty prowadzone będą w formie interaktywnej i mają stanowić przede wszystkim forum wymiany wiedzy i praktycznych umiejętności. Liczba osób na warsztatach ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, jedynie w przypadku warsztatu Opieka farmaceutyczna w cukrzycy pierwszeństwo mają osoby aktywnie uczestniczące w programie FONTiC.
 
Opieka farmaceutyczna w cukrzycy
 
Do udziału zapraszamy przede wszystkim osoby, które już uczestniczą lub zgłosiły się do programu naukowo-szkoleniowego FONTiC. W ramach warsztatu uczestnicy pracować będą w oparciu o dane pacjentów z programu FONTiC. Zapraszamy uczestników naszego projektu do zgłaszania swoich pacjentów, których chcecie Państwo omówić. Więcej informacji o FONTiC na stronie programu
 
Opieka farmaceutyczna w astmie i POChP
 
Celem kursu jest edukacja farmaceutów na temat choroby, zasad stosowania leków i ich przygotowanie do prowadzenia opieki nad pacjentem chorym na astmę i POCHP. Uczestnicy zajęć zdobędą umiejętności w zakresie monitorowania stanu zdrowia pacjenta i radzenia sobie z potencjalnymi i rzeczywistymi problemami lekowymi związanymi z terapią astmy i POCHP.
 
Promocja zdrowia
 
Celem kursu jest przygotowanie farmaceutów do prowadzenia profilaktyki zdrowotnej wśród pacjentów aptek ogólnodostępnych. Uczestnicy kursu pogłębią wiedzę na temat promocji zdrowia i obecnie prowadzonych programach profilaktycznych w Polsce. Farmaceuci zostaną przygotowani do bezpośredniej pracy z pacjentem w zakresie walki z nikotynizmem i uzależnieniami lekowymi.
 
Bezpieczeństwo stosowania leków/ informacja o lekach OTC
 
Wszystkich uczestników konferencji zapraszamy również do udziału w dodatkowym szkoleniu:
Monitorowanie i zasady pomiaru ciśnienia tętniczego krwi w aptece
Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z obsługą urządzeń do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi w aptece oraz z zasadami, jakie muszą być spełnione przy dokonywaniu takiego pomiaru. W trakcie szkolenia będzie możliwość samodzielnego przećwiczenia umiejętności pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Szkolenie zakończone jest testem, po zaliczeniu którego przyznane zostaną dwa punkty edukacyjne. Szkolenie odbędzie się w czwartek 26 maja w godzinach od 10 do 11 lub od 18 do 19.
W celu zapisów na szkolenie prosimy o kontakt z mgr farm. Krzysztofem Nesterowiczem na adres: krzysztof.nesterowicz@gmail.com lub telefonicznie: 601 578 897.
Ilość miejsc jest ograniczona.
 


« lista aktualności

Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
  1. Farmacja Polska
  2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
  3. Acta Poloniae Pharmaceutica
  4. Urzędowy Wykaz Produktów
    Leczniczych
  5. Farmakopea Polska
  6. Almanach
  7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis