Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Aktualności » Aktualność
Aktualność
dodano: 2012-03-13
Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Stan na 31 stycznia 2012 r.
Ukazał się Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Stan na 31 stycznia 2012 r. Publikacja ta jest kolejnym wydaniem zgodnym z załącznikiem do Obwieszczenia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z 8 marca 2012 r. i zawiera dane zgodne z wpisami do rejestru Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Wykaz obejmuje 10564 pozycje opisujące dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produkty lecznicze (tom II i III)

Wykaz zawiera również 1669 pozycji opisujących produkty lecznicze, które uzyskały pozwolenia wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską w drodze europejskiej procedury centralnej (tom I) oraz 1570 pozycji produktów leczniczych ludzkich dopuszczonych do obrotu na terytorium RP w procedurze importu równoległego (tom I).

Dla ułatwienia korzystania z „Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych” w III tomie publikacji zamieszczono zbiorczy „Skorowidz produktów leczniczych według substancji czynnych i preparatów złożonych”. Skorowidz ten obejmuje produkty lecznicze ludzkie, tzw. narodowe, tzw. centralne oraz dopuszczone do obrotu w procedurze importu równoległego. Został on sporządzony w układzie nazw międzynarodowych substancji czynnych w wersji łacińskiej. Wszystkie wymienione w skorowidzach pozycje mają odnośniki do kolejnej liczby porządkowej z kolumny „L.p.” wykazu z tym ze produkty lecznicze ludzkie tzw. centralne w nawiasie mają dodatkowo oznaczenie cyfrą rzymską (I), a produkty dopuszczone do obrotu w procedurze importu równoległego – cyfrą rzymską (II)
W publikacji zamieszczono również indeks podmiotów odpowiedzialnych i ich wyrobów (w układzie alfabetycznym). W indeksie podano podmiot odpowiedzialny, nazwę handlową produktu leczniczego oraz jego postać, a w nawiasie wytwórcę lub wytwórców danego produktu leczniczego.
W związku z koniecznością zamieszczania w Urzędowym Wykazie od 2012 roku kodów EAN zmienił się układ kolumn. Wykaz opracowano w postaci 7-kolumnowej tabeli.
Obecna publikacja zastępuje wydany uprzednio „Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wg stanu na 31 stycznia 2011 r. oraz suplement I, który obejmował uzupełnienia i zmiany wprowadzone do Rejestru w okresie od 1 lutego 2011 r. do 31 lipca 2011 r.
 
Cena tomu I, II i III zawierająca 5% VAT – 260,40 zł” - zamów


« lista aktualności

Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
  1. Farmacja Polska
  2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
  3. Acta Poloniae Pharmaceutica
  4. Urzędowy Wykaz Produktów
    Leczniczych
  5. Farmakopea Polska
  6. Almanach
  7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis