Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Aktualności » Aktualność
Aktualność
dodano: 2012-09-11
Kalendarz 60+, czyli Farmaceuci dla zdrowia Seniorów
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne jest patronem konkursu dla Farmaceutów z całej Polski. Stwórz ze swoimi klientami powyżej 60-tego roku życia ich indywidualny kalendarz, który pomoże im dbać o zdrowie.

 

Dla 7,5 mln osób powyżej 60. roku życia częste wizyty w aptece to codzienność. Dla tej grupy społecznej Farmaceuta jest kimś więcej niż sprzedawcą - jest kompetentnym i życzliwym doradcą ds. zdrowia, który zawsze wysłucha Seniora i doradzi mu. Bazując na tej wiedzy oraz obserwacji, twórcy Programu 60+ zapraszają Farmaceutów z całej Polski, niezależnie od tego, pod jakim szyldem prowadzą swoje apteki, do udziału w nowej inicjatywie – konkursie na porady do Kalendarza 60+. Każdy Farmaceuta, który przystąpi do konkursu, będzie miał niepowtarzalną okazję zredagowania unikatowego kalendarza na rok 2013 dedykowanego osobom starszym. Konkurs rusza już 10 września. Porady można zgłaszać za pośrednictwem strony www.konkurs.program60plus.pl. Oficjalny patronat nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Farmaceuci Seniorom
Konkurs na Kalendarz 60+ stanowi integralną część Programu 60+, którego celem jest zmniejszanie całościowych kosztów terapii lekowych osób starszych. Farmaceuci, z racji wykonywanego zawodu, doskonale wiedzą z jakimi schorzeniami najczęściej borykają się ludzie starsi i jakie zażywają leki. Dzięki rozmowom z Seniorami znają też ich codzienne bolączki, takie jak pogarszający się wzrok, trudności z poruszaniem, zmniejszona odporność na infekcje, a także strach przed izolacją i samotnością. Świadomość tej wiedzy skłoniła Organizatorów Programu 60+, aby zaprosić Farmaceutów z całej Polski do przygotowania wyjątkowego kalendarza z poradami zdrowotnymi dla Seniorów. Na łamach Kalendarza 60+ będą mogli przypomnieć Seniorom choćby o tym, że powinni pić co najmniej 8 szklanek płynów dziennie, by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Niby rzecz oczywista, ale Farmaceuci wiedzą, że osoby starsze mają zmniejszone łaknienie, dlatego warto im samym zwrócić na to uwagę.
 
Kalendarz 60+ z zawartymi w nim poradami ma dać Seniorom poczucie, że jest ktoś, kto zna i rozumie ich potrzeby oraz problemy. A co najważniejsze, że daje coś od siebie, aby uczynić ich życie lżejszym
i przyjemniejszym.
 
Więź z Pacjentami – Konkurs dla farmaceutów
Zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w konkursie na porady zdrowotne do Kalendarza 60+. Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać od 10 września za pośrednictwem strony www.konkurs.program60plus.pl. Porady mogą dotyczyć różnych obszarów związanych z dbaniem o zdrowie przez osoby starsze, począwszy od zalecanych badań profilaktycznych, zażywania leków, na odpowiedniej diecie i aktywności ruchowej kończąc.
 
Konkurs jest otwarty dla Farmaceutów z całej Polski, także z aptek, które nie uczestniczą w Programie 60+.
 
O programie 60+
Wielką misją Programu 60+ jest zmniejszanie całościowych kosztów terapii lekowych osób starszych. Istota Programu polega na ciągłej pracy nad obniżaniem cen leków nierefundowanych i OTC dla tej szczególnej grupy pacjentów. Dzięki systemowi monitorowania cen, współpracy z grupą specjalistów i farmaceutów oraz przy wsparciu producentów farmaceutycznych, eksperci Programu mogą już dzisiaj zaoferować osobom po 60. roku życia ponad 3 000 leków, zarówno receptę wydawanych z przepisu lekarza, jak i dostępnych bez recepty.
 
Jak to działa?
Mechanizm Programu jest prosty. Każda apteka w Polsce może przystąpić do inicjatywy oferując swoim najstarszym pacjentom niższe ceny leków. Pacjenci posiadający legitymację Programu 60+ mają gwarancję,
że swoje lekarstwa będą mogli wykupić taniej, niezależnie od dnia realizacji recepty. W Programie 60+ nie chodzi bowiem o okresowe pojedyncze zniżki, a o nieustanną pracę nad tym, by niskie ceny leków utrzymywały się przez cały rok.
 
Dalszych informacji o konkursie udzielają:
 
Olga Buczyńska
account manager
Multi Communications
mobile: +48 668 841 362
 
Monika Podsiadło
Junior Account Manager
Multi Communications
mobile: +48 604 089 925


« lista aktualności

Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
  1. Farmacja Polska
  2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
  3. Acta Poloniae Pharmaceutica
  4. Urzędowy Wykaz Produktów
    Leczniczych
  5. Farmakopea Polska
  6. Almanach
  7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis