Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Aktualności » Aktualność
Aktualność
dodano: 2014-03-14
Konferencja "Wybrane problemy dystrybucji i stosowania substancji o działaniu farmakologicznym poza wskazaniami leczniczymi"
17 marca 2014 r. w godzinach 10.00-15.00, w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego przy ul. Długiej 16 w Warszawie odbędzie się konferencja "Wybrane problemy dystrybucji i stosowania substancji o działaniu farmakologicznym poza wskazaniami leczniczymi".

Ogólnopolska Sekcja Informacji Naukowej o Leku serdecznie zaprasza na konferencję „Wybrane problemy dystrybucji i stosowania substancji o działaniu farmakologicznym poza wskazaniami leczniczymi”. Tematyka konferencji obejmuje problemy stosowania leków wydawanych z apteki bez recepty oraz leków pozostających w obrocie handlowym poza aptekami i placówkami leczniczymi, szczególnie w kontekście ich wykorzystania poza wskazaniami przez osoby nieuprawnione, m.in. w celu wywołania efektów na ośrodkowy układ nerwowy. Przedstawione zostaną przykłady niewłaściwych zastosowań, a także kontekst prawny oraz ustawowy tych zastosowań. Wśród wykładowców będą fachowcy z obszaru farmacji, medycyny i wiedzy o prawie.

 
Program konferencji:
 
10.00 – 10.15 Przywitanie uczestników
 

10.15 – 11.15 „Kazuistyka preparatów leczniczych stosowanych poza wskazaniem medycznym w celu uzyskania efektu psychotropowego – zagadnienia rejestracyjne” mgr farm. Agata Maciejczyk (Dyrektor Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych) oraz dyskusja.

 
11.15 – 11.45 Przerwa kawowa
 

11.45 –12.45„Profilaktyka zachowań ryzykownych w aptece ogólnodostępnej w świetle prawa farmaceutycznego” dr n. farm. Agnieszka Zimmermann (Adiunkt w Zakładzie Zarządzania w Pielęgniarstwie - Katedra Pielęgniarstwa, Gdański Uniwersytet Medyczny)

 
12.45 – 13.15 Podsumowanie konferencji
 
13.15 – 15.00 Spotkanie organizacyjne sekcji
 
 

Konferencja odbędzie się 17 marca 2014 r. w godzinach 10.00-15.00, w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego przy ul. Długiej 16 w Warszawie.  « lista aktualności

Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
  1. Farmacja Polska
  2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
  3. Acta Poloniae Pharmaceutica
  4. Urzędowy Wykaz Produktów
    Leczniczych
  5. Farmakopea Polska
  6. Almanach
  7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis