Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Aktualności » Aktualność
Aktualność
dodano: 2015-03-18
Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Stan na 1 stycznia 2015 r.
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne informuje, że ukazał się Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Stan na 1 stycznia 2015 r.. Publikacja ta jest kolejnym wydaniem zgodnym z załącznikiem do Obwieszczenia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z 13 marca 2015 r. i zawiera dane zgodne z wpisami do rejestru Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wykaz obejmuje 10084 pozycje opisujące dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produkty lecznicze (tom I i II).

Wykaz zawiera również 3034 pozycje opisujące produkty lecznicze, które uzyskały pozwolenia wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską w drodze europejskiej procedury centralnej (tom III) oraz 1969 pozycji produktów leczniczych ludzkich dopuszczonych do obrotu na terytorium RP w procedurze importu równoległego (tom III).

Dla ułatwienia korzystania z „Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych” w III tomie publikacji zamieszczono zbiorczy „Skorowidz produktów leczniczych według substancji czynnych i preparatów złożonych”. Skorowidz ten obejmuje produkty lecznicze ludzkie, tzw. narodowe, tzw. centralne oraz dopuszczone do obrotu w procedurze importu równoległego. Został on sporządzony w układzie nazw międzynarodowych substancji czynnych w wersji łacińskiej. Wszystkie wymienione w skorowidzach pozycje mają odnośniki do kolejnej liczby porządkowej z kolumny „Lp.” wykazu, z tym ze produkty lecznicze ludzkie tzw. centralne w nawiasie mają dodatkowo oznaczenie cyfrą rzymską (I), a produkty dopuszczone do obrotu w procedurze importu równoległego – cyfrą rzymską (II).

W publikacji zamieszczono również indeks podmiotów odpowiedzialnych i ich wyrobów (w układzie alfabetycznym). W indeksie podano podmiot odpowiedzialny, nazwę handlową produktu leczniczego oraz jego postać, a w nawiasie wytwórcę lub wytwórców danego produktu leczniczego.

Obecna publikacja zastępuje wydany uprzednio „Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wg stanu na 1 stycznia 2014 r. oraz suplement I, który obejmował uzupełnienia i zmiany wprowadzone do Rejestru w okresie od 2 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r.

Zamówienia prosimy składać na adres: Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, ul. Długa 16, 00-238 Warszawa bądź mailem zamowienia@ptfarm.pl lub wypełniając formularz zamówienia, który znajduje się na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego www.ptfarm.pl/?pid=5&docid=601.

Cena tomu I, II i III zawierająca 5% VAT – 281,40 zł

Autor: Hanna Plata« lista aktualności

Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
  1. Farmacja Polska
  2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
  3. Acta Poloniae Pharmaceutica
  4. Urzędowy Wykaz Produktów
    Leczniczych
  5. Farmakopea Polska
  6. Almanach
  7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis