Strona główna Mapa serwisu
Farmakopea Polska XI do nabycia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym   ***    Do nabycia Urzędowy Wykaz 2017   ***    Szkolenia internetowe   ***    Do nabycia prenumerata Farmacji Polskiej na 2017 r.   ***    już w sprzedaży "Farmaceutyczne standardy sporządzania mieszanin do żywienia pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego    ***   
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z życia PTFarm zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego.
OK
Strefa Wewnętrzna
Aby uzykać dostęp do materiałów wewnętrznych zaloguj się używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
OK
Przypomnienie hasła
O Towarzystwie
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne ma 60 lat


Home Page » Aktualności » Aktualność
Aktualność
dodano: 2016-12-08
Suplement 2016 do Farmakopei Polskiej X + kumulatywna wersja elektroniczna FP X (płyta DVD)
Ukazał się Suplement 2016 do Farmakopei Polskiej X. Do kupienia w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym za pobraniem lub na miejscu w siedzibie Towarzystwa.

Suplement 2016 do Farmakopei Polskiej wydanie X został opracowany i wydany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Do Suplementu 2016 FP X dołączona jest kumulatywna wersja elektroniczna FP X (na płytach  DVD), obejmującą materiały części podstawowej Farmakopei Polskiej wydanie X (FP X 2014) zaktualizowane o materiały Suplementu 2015 FP X i Suplementu 2016 FP X.

Suplement 2016 FP X zawiera polską wersję nowych i znowelizowanych tekstów opublikowanych w Suplementach 8.6, 8.7 i 8.8 Farmakopei Europejskiej (Ph. Eur.) oraz wymagania narodowe, tj. nieposiadające odpowiedników w Ph. Eur., tj. 7 monografii szczegółowych, a także wykaz dawek dla substancji czynnych opisanych w nowych monografiach tego Suplementu oraz ich przynależność do wykazu A, B i N, a także działy pomocnicze: „Zmiany i uzupełnienia do Farmakopei Polskiej” oraz kumulatywny skorowidz.

Data, od której obowiązują wymagania określone w Suplemencie 2016 FP X, w zakresie wymagań narodowych, ogłoszona jest w Dzienniku Urzędowym Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.urpl.gov.pl), i jest to dzień 1 czerwca 2017 r. W przypadku wymagań Suplementu 2016 FP X zgodnych z Farmakopeą Europejską, obowiązują one zgodnie z datami określonymi w odpowiednich Rezolucjach Rady Europy.

Do Suplementu 2016 FP X dołączona jest płyta DVD zawierającą kumulatywną wersję elektroniczną FP X obejmującą materiały FP X 2014 zaktualizowane o materiały Suplementu 2015 FP X i Suplementu 2016 FP X.« lista aktualności

Szukaj
OK
Sekcje ogólnopolskie
Młoda Farmacja
Oddziały terenowe
Kliknij na mapę aby przejść do listy oddziałów lokalnych PTFarm.
Nasze wydawnictwa
  1. Farmacja Polska
  2. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna
  3. Acta Poloniae Pharmaceutica
  4. Urzędowy Wykaz Produktów
    Leczniczych
  5. Farmakopea Polska
  6. Almanach
  7. Weterynaria
Archiwum wydawnicze


Copyright PTF 2007 Nota prawna Polityka prywatności Projekt i wykonanie: Enigmatis